Co robić w Krakowie wieczorem czyli nocne zwiedzanie Karkowa, czyli czego nie widać w dzień, dostrzeżesz gdy wszyscy pójdą już spać.

Wieczór to doskonała pora, na romantyczny spacer ulicami Krakowa. To właśnie o tej porze, ulice są mniej oblężone prze turystów, bryczki czy sklepikarzy, sprzedających różnego rodzaju pamiątki związane z Krakowem.
Choć z pewnością nie jest łatwym zadaniem, zaproponowanie najpiękniejszych miejsc w świetle księżyca, bo jest ich po prostu bardzo dużo, przedstawimy listę najchętniej odwiedzanych miejsc w Krakowie po zachodzie słońca.

Co robić w Krakowie wieczorem?

Spacer we dwoje po Bulwarze sprawi, że będziecie mogli na chwilę oderwać się od codziennych obowiązków. Pięknie oświetlone alejki oraz widok na Wawel, który w nocy robi piorunujące wrażenie. Bulwar Czerwieński, jest miejscem najchętniej odwiedzanym przez mieszkańców jak i turystów. Odbywają się tu liczne imprezy, cumują barki oraz stworzono wyjątkową Aleję Gwiazd. Każdy, kto chciałby zobaczyć coś wyjątkowego i miło spędzić czas, spacerując przy świetle księżyca, powinien odwiedzić Bulwar Czerwieńskiego.
Kolejną propozycją, dla osób pragnących zobaczyć wyjątkowe miejsca w Krakowie jest spacer Starówką. To miejsce tętni życiem o każdej porze. Zobaczyć można tu między innymi oświetlone Sukiennice, które sprawią, że fotografię będą wyglądać bajecznie. Drugim ciekawym obiektem, który nocą prezentować będzie się jeszcze lepiej jest Kościół Mariacki.

 

Nocne spacery po Krakowie, to wyjątkowe przeżycie zwłaszcza dla zakochanych, którzy marzą o spędzeniu ze sobą wspaniałych chwil. To jednak nie jedyna propozycja, którą przygotował Kraków.
Nocą można się tu świetnie bawić.Otwarte są tu liczne baryt, knajpy czy kawiarnie. Dla głodomorów, otwarte są liczne restauracje, pizzerie czy bary, w których można smacznie i niedrogo zjeść.
Inną alternatywą na spędzanie czasu wieczorem w Krakowie jest nocne zwiedzanie. Liczne miejsca historyczne oraz atrakcje turystyczne, organizują wydarzenia, które mają na celu poznanie wyjątkowych wnętrz w półmroku. Ma to na celu pobudzenie wyobraźni oraz spojrzenie na znane dotychczas miejsca z innej perspektywy.
Niezależnie od tego, co uwielbiamy robić, krakowskie atrakcje nocne, dostarczą nam samych przyjemnych chwil.