Jakim miastem do zwiedzania jest Mediolan.

Na zwiedzenie wszystkich największych atrakcji turystycznych Mediolanu, powinien wystarczyć weekend. Jeżeli natomiast chcielibyśmy zobaczyć wszystkie atrakcje, muzea, kościoły i poczuć magię tego miasta odwiedzając liczne, kultowe kawiarnie i restauracje, tego miasta to może nie wystarczyć nawet 2 tygodnie urlopu.
Transport publiczny umożliwia zwiedzanie także dalszych dzielnic miasta, w których również znajduje się wiele atrakcji wartych zwiedzania.

Mediolan zwiedzanie

Zwiedzanie Mediolanu najlepiej rozpocząć od ścisłego centrum. Bardzo dobrym punktem startowym jest jedna z najbardziej rozpoznawalnych budowli tego miasta – Katedra Narodzin św. Marii – Dom de Milan. Najwygodniej będzie dostać się tu metrem, autobusem, rowerem lub piechotą, ponieważ nie ma możliwości wjazdu aut do centrum.
Infrastruktura Mediolanu zbudowana jest z trzech pierścieni, z których wewnętrzny obejmuje ścisłe centrum, do którego wjazd autem może kosztować kilkadziesiąt euro kary. Warto o tym pamiętać wybierając się na zwiedzanie, jest to jednak bardzo dobre rozwiązanie, które umożliwia bezpieczne poruszanie się po centrum.

Rowerem po Mediolanie

Aby nie tracić czasu na błądzenie po mieście, do zwiedzania przyda się dokładny plan miasta, który umożliwi dotarcie do ciekawych zabytków i dzieł sztuki. Historyczny teren nie jest zbyt rozległy, dlatego zwiedzenie go piechotą nie będzie stanowiło problemu.
Ciekawą formą przemieszczania się jest rower miejski, firma BikeMi posiada wiele stacji i oraz mapy. Wypożyczenie roweru wymaga rejestracji internetowej przy użyciu karty kredytowej.

Mediolan to miasto, które z pewnością zachwyci miłośników sztuki oraz kultowych zabytków i ich ciekawej historii. To także raj dla wielbicieli mody. Jeżeli chcielibyśmy poczuć prawdziwie włoski klimat to być może ta przytłaczjąca metropolia okaże się rozczarowująca. Jednak warto odwiedzić ją chociażby na jeden weekend, to z pewnością wystarczy aby przekonać się czy odpowiada nam tamtejszy klimat.