Tajemnicze zakątki Wawelu. Co warto zobaczyć na Wawelu?

Kraków, Europejska stolica stolica kultury, to miejsce pełne tajemnic, zagadek oraz niebanalnych widoków. To właśnie tu, na turystów czekają najsłynniejsze zabytki jak Kościół Mariacki, Sukiennice czy wszystkim dobrze znany Wawel.
Wawel jest wzniesieniem, na którym wybudowane najsłynniejsze oraz najpiękniejsze zabytki Krakowa, w dodatku z bardzo bogatą historią.

Co warto zobaczyć na Wawelu? Jakie atrakcje są najciekawsze?

Smocza Jama to niezwykła jaskinia, która powstała 12 milionów lat temu, na skutek krasowienia skały jurajskiej. Znajduje się na Zachodnim Zboczu Wawela, stanowiąc ciekawą atrakcje turystyczną. Udostępniona dla turystów trasa, ma aż 81 m długości. Miejsce idealne dla osób, niebojących się ciasnych oraz zamkniętych pomieszczeń.
Zamek Królewski na Wawelu to ogromny zamek, pełniący rolę obronno-rezydencyjną. Jego całkowita powierzchnia wynosi 7040 m2 i posiada aż 71 sali wystawowych. Dla turystów, udostępniono zbrojownie, Wystawę Sztuki Wschodu, Prywatne apartamenty królewskie, Skarbiec Koronny i reprezentacyjne komnaty królewskie. Dzięki tak licznym atrakcją, zwiedzanie zamku z pewnością będzie fascynujące.
Baszta Sandomierska to kolejna, niebanalna propozycja dla turystów, chcących zwiedzić Wawel. Wybudowana w XV w. Baszta, tworzyła zespół Baszt Ogniowych. Niegdyś pełniła funkcję obronna, dziś z jej szczytu, można podziwiać panoramę Krakowa.
Bazylika archikatedralna św. Stanisława i św. Wacława to najchętniej odwiedzany kościół katedralny. To właśnie w tym wyjątkowym miejscu, koronowano Polskich króli, a w spoczywają tu między innymi praktycznie wszyscy królowie Polski oraz osoby duchowne.
Wawel to jedna wielka atrakcja turystyczna, która łączy wiele wyjątkowych atrakcji, tworząc spójną całość. Wybierając się na to wyjątkowe wzgórze, z pewnością każdy turysta znajdzie atrakcje, która najbardziej mu przypadnie do gustu. Warto wspomnieć, że wymienione wyżej atrakcje, to tylko część miejsc, które warto zobaczyć zwiedzając Kraków.