Jak zachować szczupłą sylwetkę w trakcie pandemii COVID-19?

Pandemia wirusa COVID-19 bardzo mocno odcisnęła się na całym rynku gastronomii. Z powodu lockdownu ludzie przestali chodzić do restauracji czy kawiarni, zamiast tego wzrosła sprzedaż dla wielkich marketów oferujących zakupy z dowozem. Zamknięcie w domu wpłynęło też na kondycję i sylwetkę wielu osób, ponieważ siedzenie w domu nie wspomaga ani diety, ani aktywności fizycznej. W tak specyficznych warunkach, w polskich miastach, zaczął zyskiwać na popularności catering dietetyczny z dostawą w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu czy Poznaniu.

Na czym polega catering dietetyczny?

Jest to stosunkowo proste rozwiązanie, idealne dla osób, które nie chcą gotować i jednocześnie zależy im na stosowaniu odpowiedniej diety. Na stronie dieta pudełkowa Kraków, wybierasz rodzaj diety, jaki chcesz zastosować. Zwykle dostawcy udostępniają również przeliczniki, dzięki którym dobierzesz odpowiednią dietę. Te przeliczniki bazują przede wszystkim na Twoim wzroście, wadze i deklarowanej aktywności fizycznej.

Następnie kupujesz online taką dietę w modelu subskrypcyjnym. Innymi słowy, oznacza to, że płacisz za miesiąc z góry (płatność jest automatycznie pobierana z Twojej karty w kolejnych miesiącach). I to wszystko co musisz zrobić! Po uiszczeniu opłaty zamówienia zaczną pojawiać się pod Twoimi drzwiami, co jest niesamowicie wygodnym rozwiązaniem, zachowującym także zasady zachowania dystansu społecznego.

catering dietetyczny Kraków

Jaki rodzaj diety mogę wybrać?

Firmy oferujące catering dietetyczny z dostawą w Krakowie czy innych, większych miastach Polski dysponują naprawdę szerokim wyborem możliwej diety.

Oto kilka z nich, które są do wyboru:
– dieta bezglutenowa
– dieta bez laktozy
– dieta dla dzieci
– dieta ketogeniczna (czyli bez węglowodanów)
– dieta paelo
– dieta sokowa
– dieta samuraja
– dieta wege
– dieta wege + fish (czyli z rybą)
– dieta wegańska

Jak widzisz wybór jest naprawdę ogromny, a nie są to jeszcze wszystkie możliwe kombinacje. Jedne warianty będą bardziej profilowane pod kobiety, a inne pod mężczyzn. Osobiście polecam Ci na spokojnie poczytać o każdej z tych diet, aby móc wybrać zestaw pudełek dopasowany do swoich potrzeb i oczekiwań.

Dieta pudełkowa Kraków

Ile kosztuje dieta pudełkowa?

Tak jak jest wiele diet do wyboru, tak i ceny mają szeroki zakres. Istotnym czynnikiem wpływającym na koszta jest też to, na jak długi okres zamawiasz dostawy. Oczywiście cena za posiłek będzie niższa gdy zdecydujesz się zapłacić za cały miesiąc z góry. Innym parametrem wpływającym na cenę jest kaloryczność diety (po prostu możesz określić wielkość porcji odpowiednią dla siebie). Tak więc najtańsza dieta pudełkowa będzie wynosić 51 zł za dzień, a najdroższa 86 zł za dzień. Szczerze mówiąc, jak na dietetycznie dopasowany posiłek dostarczony pod drzwi, to jest to naprawdę uczciwa cena.

Czy mogę najpierw przetestować dietę, nim zdecyduję się na pełną subskrypcję?

Tak! Dobra wiadomość dla wszystkich osób, które nie lubią decydować się odrazu to możliwość zamówienia pakietu testowego. Wtedy na stronie musisz wybrać tak zwaną dietę testową. Taka dieta na spróbowanie obejmie 5 posiłków na dzień i wybierając ją nie będziesz musiał podawać kaloryczności, jakiej oczekujesz od posiłków. Jest to idealny sposób na to, aby przekonać się, czy w ogóle taka forma kupowania jedzenia jest dla Ciebie.

Podsumowując, diety pudełkowe są atrakcyjnym rozwiązaniem dla osób chcących zachować szczupłą sylwetkę bez względu na pandemię koronawirusa. Ja osobiście polecam to rozwiązanie wszystkim tym, którzy nie chcą całego dnia spędzać na przygotowywaniu kilku różnych posiłków.