Sprawdź co warto zobaczyć w Japonii

Dla osób mieszkających w Europie, Japonia może wydawać się zupełnie innym światem. Klimat panujący w tym kraju jest specyficzny, warto poczuć go na własnej skórze. Jeśli pragniesz wybrać się do Kraju Kwitnącej Wiśni, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. W kolejnych akapitach znajdziesz najpiękniejsze miejsca w Japonii, które bez wątpienia warto zobaczyć. Zapraszamy do lektury.

Najpiękniejsze miejsca w Kraju Kwitnącej Wiśni

Oto miejsca, które warto odwiedzić podczas zwiedzania pięknej Japonii:

  1. Osaka – zajmuje 3 miejsce w kategorii największych miast Kraju Kwitnącej Wiśni. Główne atrakcje tego miasta to dzielnica Shinsekai oraz Universal Studios Japan.
  2. Harajuku – jeśli zawsze fascynował Cię styl japońskiej młodzieży, tutaj będziesz mieć okazję zobaczyć go na żywo. W tym miejscu nie brakuje również klimatycznych restauracji ze smacznym jedzeniem. Warto także zaopatrzyć się w pamiątki.
  3. Aleja bambusowa – czyli znane w wielu zakątkach świata Bamboo Grove. To miejsce dla tych, którzy cenią sobie piękne widoki i przebywanie na łonie natury. Poza imponującymi bambusami, znajduje się tutaj także tysiącletni most.
  4. Nikko – to małe miasteczko, w którym panuje bardzo przyjemny klimat. Jeśli chodzi o zwiedzanie, warto poświęcić chwilę na pokaźnych rozmiarów kompleks świątyń.
  5. Nara – była pierwszą stolicą Japonii, dlatego jest to bardzo ważne miejsce ze względów historycznych. Okoliczne widoki zachwycą nawet najbardziej wymagającego turystę. Nara to miejsce, w którym nietrudno spotkać jelonki. Są one przyzwyczajone do towarzystwa ludzi, chętnie przyjmują jedzenie i smakołyki.

Kilka ważnych informacji

Oto kilka informacji, które warto znać przed podróżą do Kraju Kwitnącej Wiśni:

  1. Płatność gotówką – chociaż Japonia to kraj bardzo nowoczesny, w niektórych miejscach nie można zapłacić kartą. Warto więc posiadać przy sobie odpowiednią ilość gotówki.
  2. Napiwki – ich pozostawianie nie jest mile widziane w Japonii.
  3. Angielski nie zawsze się przyda – w tym języku można porozumieć się głównie w restauracji czy hotelu. Niestety w innych miejscach może być z tym problem.