Masz problem z wilgocią w domu lub zalaniem? Są na to nowoczesne sposoby

W wielu nieruchomościach problemem jest wilgoć bądź zalanie. Jeśli zaleje nam mieszkanie lub dom to należy w szybki sposób osuszyć pomieszczenia w nieruchomości. Pozwoli to uniknąć zagrzybienia ścian i nadmiernej wilgoci. Dzięki nowoczesnym metodom osuszanie budynków czy lokalizacja wycieków z rur kanalizacyjnych wodociągowych czy grzewczych jest bardzo prosta. Co warto zatem wiedzieć o lokalizacji wycieków z różnych systemów wodnych?

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • jak za pomocą kamery termowizyjnej i lokalizatora możemy sprawdzić istniejący wyciek
  • jak prawidłowo osusza się budynki i dlaczego warto zatrudnić do tego profesjonalną firmę, jak Tech-Mar

Problem osuszania budynków bywa często bardzo poważny. Dlatego warto zlecić je specjalistom, którzy posiadają odpowiedni sprzęt do osuszenia budynków czy lokalizowania wycieków z różnych systemów, między innymi kanalizacji wodnej, grzewczej czy wodociągowej.

Osuszanie budynków Kraków – jak zlokalizować wyciek z rury?

Nawet niewielki wyciek z rury wodociągowej, systemu kanalizacji czy systemu grzewczego możemy zlokalizować dzięki nowoczesnym urządzeniom takim jak kamera termowizyjna czy geofon. Przy pomocy nowoczesnego sprzętu lokalizacja wycieków to żaden problem. Jeśli chodzi o kamerę termowizyjną, dzięki wskazaniom możemy znaleźć nawet najmniejszy wyciek z jakiejkolwiek rury. Dzięki temu sprawnemu sprzętowi możemy także zrobić specjalne zdjęcia ilustrujące wyciek, które potem można przedstawić ubezpieczycielowi by otrzymać odszkodowanie.

Nie zawsze musi być widoczna na ścianie plama wilgoci lub zaciek, bądź lać się woda na głowę od sąsiada. Nawet i bez tego, jeśli mamy jakieś wątpliwości, możemy stwierdzić, czy nastąpił wyciek z danej instalacji. Geofon to bardzo nowoczesny sprzęt, dzięki któremu wykryjemy nawet najmniejsze drganie rury w instalacji grzewczej, wodociągowej czy kanalizacyjnej. Pozwoli on na szybkie zlokalizowanie wycieku. Dzięki tak specjalistycznemu sprzętowi firmy specjalizujące się w mierzeniu stężenia wilgoci czy osuszaniu budynków są w stanie nam pomóc – nie tylko zniwelować skutki zalania czy dużej wilgoci, ale także zlikwidować problem, którego właśnie następstwem jest wilgoć bądź zalanie.

Jak znaleźć odpowiedniego specjalistę oferującego usługi osuszania budynków lub wynajem osuszaczy jak Tech-Mar?

Jeśli potrzebujecie specjalisty zajmującego się osuszaniem budynków, wystarczy wpisać w wyszukiwarce Google frazę np. „osuszanie budynków Kraków”. Dzięki temu znajdziemy specjalistę potrzebnego do tego w naszej najbliższej okolicy. Warto pamiętać, że osuszanie budynków wykonuje się nie tylko w momencie dużego zalania, gdzie w grę wchodzi także wypompowywanie wody, ale także wtedy, gdy w pomieszczeniu panuje duża wilgoć. Specjaliści tacy jak Tech-Mar wykonają standardowe osuszanie budynków lub wybiorą odpowiednią metodę osuszania mieszkań. Następnie przeprowadzą proces osuszania budynku, który będzie najskuteczniejszy w naszym przypadku.

Tech-Mar zajmuje się profesjonalnym osuszaniem mieszkań, domów, garażów oraz budynków przemysłowych w województwie świętokrzyskim, małopolskim, podkarpackim, śląskim, łódzkim i mazowieckim. Przy pomocy profesjonalnych narzędzi zajmuje się zlokalizowaniem oraz usunięciem przyczyny zalania pomieszczenia, co znacznie ułatwia i przyspiesza osuszanie.

Osuszanie budynku może być stosowane nie tylko w piwnicy, która często kojarzy nam się z wilgocią czy właśnie wodą, ale także w innych pomieszczeniach, np. na poddaszach czy piętrach starych budynków z niewłaściwą termoizolacją i bardzo dużym poziomem wilgotności. Osuszanie ścian następuje poprzez użycie specjalnych osuszaczy czy pomp do wody, jeśli konieczne jest jej odpompowywanie. Osuszacze zaś pozwalają na uzyskanie niskiego poziomu wilgoci i pozbycia się nadmiaru wody ze ściany.

Te specjalistyczne urządzenia są przywożone na miejsce przez specjalistyczną firmę, a następnie zabierane po czasie, gdy nastąpi osuszenie budynku. Dzięki tak profesjonalnemu sprzętowi możemy osuszyć budynek po zalaniu lub powodzi tak, by nadawał się do generalnego remontu, a następnie do ponownego zamieszkania czy użytkowania, jeśli jest to budynek użyteczności publicznej.

Posted in Dom