Kraków w kilka dni. Co zwiedzić ? Ile trwa podróż z Zakopanego?

Kraków, miasto turystów, studentów i miłośników historii. Tak w kilku prostych zdaniach, można opisać to wyjątkowe miejsce. Dzięki stale rozwijającej się infrastrukturze, miasto rozwija się w dynamicznym tempie, tworząc liczne atrakcje turystyczne, miejsca edukacyjne oraz nowe stanowiska pracy, ale przede wszystkim staje się miastem bardzo dobrze skomunikowanym.
Na potrzeby mieszkańców, jak i turystów, oraz w trosce o bezpieczeństwo, Kraków stale modernizuje komunikację miejską, dzięki której dotarcie do szkoły, pracy czy atrakcji turystycznych jest przyjemniejsze i prostsze.

Dlaczego warto przyjechać do Krakowa? Ile się jedzie z Krakowa do Zakopanego? I gdzie wybrać się na spacer w Krakowie?

Kraków jest wyjątkowo urokliwym miastem w Polsce, które leży nad rzeką Wisłą. To dzięki dostępności do rzeki, udostępnione zostały liczne rejsy, umożliwiające zwiedzanie miasta bez konieczności przepychania się przez tłum turystów. Dodatkowo powstało wiele restauracji na wodzie, które nadają niepowtarzalnego charakteru. Prócz rzeki, Kraków posiada inne cuda, takie jak Wawel, Kopalnie Soli Wieliczka, Sukiennice czy Muzeum Narodowe. Oczywiście to tylko nieliczne atrakcje. Możemy spędzić tu również czas bardzo aktywnie, spacerując Bulwarem lub pływanie wodnymi rowerkami. To wszystko przekłada się na wspaniale spędzony czas w mieście pełnym zagadek oraz tajemnic historycznych.
Zainteresowanie miastem stało się na tyle duże, że odwiedzają je turyści nie tylko z Polski, ale również całego świata. Sprawdzamy ile jedzie się z Zakopanego do Krakowa.

W zależności od rodzaju transportu do Krakowa dojedziemy w:

  • 2 godziny, podróżując autem
  • około 3 godziny, podróżując pociągiem
  • 6 godzin podróżując rowerem.

Dzięki niedużej odległości do pokonania, do Karkowa można wybrać się na jedno, lub kilkudniową wycieczkę, zwiedzając najciekawsze miejsca w Krakowie. To wspaniałe rozwiązanie na krótką zmianę otoczenia oraz poznanie najciekawszej historii polskiego miasta.