Baseny termalne w Polsce. Gdzie się wybrać?

5 najlepszych basenów termalnych w Polsce.

Cieszą się dużą popularnością. To dlatego, że dają nam dużo rozrywki i praktycznie są dla każdego. Na basen termalny możemy wybrać się całą rodziną lub tylko we dwoje. To połączenie natury, gorącej wody i przestrzeni, w której możesz zapomnieć o trudach dnia codziennego. Przedstawiamy poniżej pięć takich miejsc. To najbardziej popularne baseny termalne w Polsce. Gdzie się wybrać?

Bania w Białce Tatrzańskiej.

Czternaście basenów wewnętrznych i zewnętrznych, które cieszą się dużą popularnością nie tylko wśród Polaków. Otwarte są przez cały rok. Gejzery, sztuczne fale, wodne karuzele, zjeżdżalnie, to tylko nieliczne atrakcje. Najbardziej oblegane miejsce jest na zewnątrz. Ciepły basen z oszałamiającym widokiem na panoramę Tatr.

Termy Bukovina.

Dwanaście basenów, z temperaturą wody wahającą się pomiędzy 30 i 38 stopni Celsjusza. Obiekt leży w przepięknej, górskiej miejscowości – Białce Tatrzańskiej. Oznacza to, że odwiedzający mogą raczyć się przepięknymi widokami, zażywając kąpieli na zewnątrz. Ciekawostką są nazwy poszczególnych basenów, np. „Corny Staw” albo „Bulgotnik”. Na miejscu można skorzystać z solnej groty lub sauny.

Termy w Uniejowie.

Uniejów jest pierwszym miasteczkiem w Polsce, który uzyskał status uzdrowisk o charakterze termalnym. To duża przestrzeń, która łączy w sobie kąpiele lecznicze w solankach i tężniach oraz kąpiele relaksacyjne. Do dyspozycji mamy jacuzzi, rwącą rzekę i przepiękny taras widokowy.

Termy Chochołowskie.

To kolejne miejsce, osadzone u podnóża Tatr. Leży 15 km od Zakopanego. Ma długą, zewnętrzną zjeżdżalnię, przepiękny widok i specjalną strefę wody w beczkach. Napełnione banie zawierają wodę siarczkową wydobywaną z głębokości 3600 m. Woda bogata jest w takie mikroskładniki jak: sód, wapń, magnez, siarka.

Termy Lądek – Zdrój.

W Lądku-Zdroju są złoża wód, które leczą. Tu najczęściej zaglądają osoby chore na reumatyzm. Większość uzdrowisk posiada kąpielisko siarczano- fluorkowe i perełkowe. Zabiegi borowinowe, bicze wodne i masaże, to tylko nieliczne metody wchodzące w skład oferty dla kuracjuszy. Na miejscu znajdziemy aż siedem źródeł. W zdroju „Wojciech” mieści się duży, okrągły basen termalny.