Jednodniowa wycieczka – gdzie na spacer w okolicach Krakowa

Pomysły na spędzenie weekendu

Dla większości z nas weekend to czas, w którym możemy odpocząć i zapomnieć o problemach związanych z pracą oraz życiem zawodowym. Jeśli chodzi o społeczeństwo to możemy podzielić się na dwie grupy – osoby, które wolą spędzać wolny czas w domu oraz osoby, które chcą poznawać nowe miejsca i korzystać z wolnych chwil. Dziś skupimy się na drugiej grupie, czyli fanach podróżowania. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że w weekend nie możemy planować dalekich podróży – możemy jednak sprawdzić ofertę miasta, w którym mieszkamy oraz jego okolicy. Chętnie podpowiemy wam gdzie mogą wybrać się mieszkańcy Krakowa, którzy marzą o spędzeniu wolnego dnia na łonie natury.

Wyjazd poza miasto czyli gdzie na spacer w okolicach Krakowa

Planując wolny weekend często zastanawiamy się nad tym gdzie na spacer w okolicach Krakowa. Szukamy miejsc spokojnych, w których możemy odpocząć wspólnie z naszą całą rodziną, a dodatkowo aktywnie spędzić czas na powietrzu. Przykładowe miejsca, które warto wziąć pod uwagę w trakcie planowania wyjazdu jest Dolina Prądnika, Dolina Mnikowska, Las Zabierzowski lub Puszcza Dulowska. Są to miejsca, w których możemy pospacerować lub pojeździć na rowerach całą rodziną. Według nas jest to świetny pomysł na zaplanowanie wycieczki niezależnie od wieku członków naszej rodziny. Oczywiście jest to pomysł dla fanów aktywnego odpoczynku.

Wyjazdy w celach rekreacyjnych

Jeśli nie należysz do fanów sportu oraz pieszych wycieczek możesz poszukać innych sposobów na spędzenie wolnego weekendu poza domem. Coraz popularniejsze stają się wyjazdy do spa, gdzie możesz zrelaksować się i odpocząć w trakcie wykonywanych zabiegów. Jest to rozwiązanie, z którego częściej korzystają kobiety, jednak również mężczyźni znajdą tu propozycje dla siebie. Według nas jest to jednak rozwiązanie skierowane do osób bez dzieci, ponieważ z dziećmi trudniej będzie zaplanować czas dla siebie na poszczególne zabiegi – być może będzie to pomysł dla rodziców na samotny wyjazd w rocznicę?