Doskonała metoda karmienia krów. Tania, pełnowartościowa karma dla krów. Koniecznie sprawdź, jaką karmę kupić.

Bydło hodowane na ubój, musi spełniać określone wymogi. Prócz odpowiedniej wagi, musi być karmione paszą wartościową, mineralną, oraz nieszkodliwą. Wszystko po to, by mięso pochodzące z uboju, było smaczne oraz ni8e szkodziło człowiekowi.
Choć hodowla bydła na pastwiska jest opłacalna, gdyż dostarcza zwierzęciu niezbędnego jedzenia, niestety ten sposób karmienia, nie jest wysokokaloryczny, przez co bydło, nie osiągnie pożądanej masy ciała. W przypadku opasów, warto stosować specjalnie przygotowane mieszanki mineralne, w postaci premiksów.

Czym są premiksy dla opasów, i jak je stosować.

Premiksy dla opasów, to mieszanka minerałów, w tym cynku, magnezu, wapnia, fosforu, selenu, jodu czy żelaza, która występuje w granulacie. Ich kształt, umożliwia odpowiednie dawkowanie produktu dla krów. Tak samo jak w przypadku paszy dla innych, hodowlanych zwierząt, premiksy dostępne są dla cieląt, krów karmiących, lub w ciąży. Ich podawanie, zapobiega powstawaniu groźnych dla bydła chorób, oraz przyczyna się do szybkiego wzrostu masy, która w tym przypadku, jest bardzo ważna. Dzienna dawka produktu, którym powinno się karmić bydło, to około 200 g, czyli około 15 groszy. Jest to zatem najlepsza, i zarazem najtańsza forma paszy, przeznaczona dla krów opasów.

Jakie są zalety, stosowania premiksów w codziennej diecie krów?

Premiksy, mają wiele zalet. Do największej z nich, zaliczyć można cenę. Dzienna porcja żywieniowa, dla dorosłej krowy, wynosi około 15 groszy. Jest to bardzo niska cenna, jaką musi ponieść hodowca. Warto jednak pamiętać, że dostępne na rynku premiksy, występują w różnych cenach, dlatego może zdarzyć się tak, że za pełnowartościową karmę, zapłacimy o wiele mniej.
Drugą, równie istotną zaletą stosowania premiksów, jest bogaty skład. W składzie, znaleźć można między innymi magnez, selen, jod, żelazo, wapń, potas, witaminę A, B, C oraz E. Oczywiście, są to tylko nieliczne minerały i witaminy, które ą idealne dla poszczególnych krów.
Trzecią już zaletą, stosowania premiksów dla krów opasowych, jest łatwy sposób karmienia krów. Specjalnie przygotowana pasza, występuje w postaci granulatu, który z łatwością przeżują krowy. Zarówno jedzenie, jak i sposób ich podania, jest bardzo prosty, co daje im przewagę, nad pozostałą paszą, oferowaną przez licznych producentów. Granulat, równie łatwo odważyć, dzięki czemu, krowa otrzyma odpowiednią dawkę pełnowartościowej karmy.
W przypadku karmienia premiksami krów mlecznych, wykazuje się, dużą różnicę w produkcji mleka. Laktacja jest większa, co przekłada się na większy zysk, zaś karmienie nią cieląt, powoduje szybki wzrost masy ciała, dzięki czemu, hodowla krów jest jeszcze bardziej opłacalna. To już kolejna zaleta, stosowania tego rodzaju paszy.
Premiksy, to najlepszy sposób karmienia bydła. Są tanie, powszechnie dostępnie, dobrze zbilansowane, oraz proste w porcjowaniu. Nadają się dla każdego bydła, dlatego polecamy je każdemu hodowcy, któremu zależy na jak największym zysku. Koniecznie sprawdź, jaką karmę zamówić do swojej hodowli.