Gumowe dywaniki do samochodów

Większość kierowców szanuje swoje samochody i przykłada wiele starań, aby jak najdłużej mogły im służyć. W tym celu wyposażają auta w różne zabezpieczenia, czy to pokrowce na fotele, czy dywaniki. Dzięki okładzinom podłogowym, oryginalna wykładzina, nie ulega zniszczeniu. Na rynku dostępne są przeróżne dywaniki, ale najczęściej wybierane są dywaniki gumowe.

Jak wybrać idealne dywaniki?

Decydując się na wykładziny podłogowe warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów, takich jak: grubość i spód maty. Najlepiej wybrać dywaniki rigum, które mają wysokie krawędzie wokół obręczy i z pewnością zbierają więcej zanieczyszczeń i cieczy z wycieków. Niektóre dywaniki mają rowki i wypukłości, które „wypychają” wilgoć z butów kierowcy. Ostatnią rzeczą, której potrzebuje kierowca to ślizganie się stóp na pedałach gazu, hamulca i sprzęgła. Dlatego ważne jest, aby zwrócić uwagę na spód dywaników lub wykładzin. Idealnie byłoby, gdyby był jakiś haczyk, który można przymocować do podłogi popjazdu, aby utrzymać maty na miejscu. Może się wydawać, że nie jest to decydujący czynnik przy wyborze maty podłogowej, ale grubość ma wpływ na skuteczność wykładziny podłogowej. Im grubsza mata podłogowa, tym więcej płynu może wchłonąć, co utrudnia jej czyszczenie. Dlatego właśnie kierowcy tak chętnie wybierają gumowe dywaniki, które można wyjąć z auta, umyć i wysuszyć.

Jakie mogą być kryteria wyboru?

Wybór między dywanikami a wykładzinami podłogowymi sprowadza się do indywidualnych potrzeb, np. do starszego pojazdu z reguły kupuje się gumowe dywaniki, natomiast no nowego auta chętniej wybierane są wykładziny welurowe, ponieważ lepiej komponują się z wnętrzem samochodu. Jednak bez względu na to, na jaki produkt zdecyduje się kierowca, przede wszystkim chodzi o estetyczny wygląd i utrzymanie czystości wewnątrz auta. I tak najważniejsze jest, aby wybrać takie, które będą funkcjonalne i będą spełniały swoją rolę.

Zalety gumowy dywaników

Po pierwsze, gumowe dywaniki są łatwe w utrzymaniu w czystości, a także są bardziej ekonomiczne od welurowych. Po drugie, zapewniają jeszcze lepszą ochronę przed brudem i wilgocią, są trwałe i zaprojektowane tak, aby lepiej znosić zmienne warunki atmosferyczne niż dywanowe wykładziny. Po trzecie, są zdecydowanie trwalsze i spokojnie będą mogły służyć długie lata. W tym miejscu trzeba wspomnieć o kilku wadach dywaników z gumy: mają ograniczoną kolorystykę. Nie można oczekiwać, że gumowa mata podłogowa będzie dokładnie pasować do wnętrza samochodu. Na rynku dostępne są głównie czarne i szare.